Távfelügyelet
A riasztó (behatolás jelző) központból érkező jelzések távfelügyelete. A riasztó központ behatolás, pánikjelzés és tűz esetén nemcsak a helyi hangjelzőket szólaltatja meg, hanem a beépítésre kerülő GPRS kommunikátora segítségével jelzéseket küld a diszpécserszolgálatra.

A távfelügyeletre történő jelzésátvitel GPRS-en történik, amely már rendelkezik tartalék jelzésátvitellel is. Így a GPRS kapcsolat esetleges megszakadása esetén is el tudja küldeni a jelzést a riasztó rendszere a távfelügyeleti központba.
A Mobil GPRS távfelügyeleti alapszolgáltatás magában foglalja a helyi riasztó rendszer által generált jelzések GPRS-en történő fogadását a távfelügyeleti központban.
Helyi riasztó rendszer által generált jelzések lehetnek
- Nyitás-zárás jelzés
- Betörés jelzés
- Kényszerített nyitás jelzés
- Pánik jelzés
- Üvegtörés jelzés
- Tűzjelzés
- Műszaki hiba
- Hálózat kimaradás, akkumulátor feszültség csökkenés
- Riasztó rendszer megrongálás; azaz szabotázs
- A riasztó műszaki állapotát ellenőrző jelzések (tesztjelentések)
A távfelügyeleti központban dolgozó diszpécserek kivonulásos szolgáltatás esetén a beérkezett jelzésekre a megadott értesítendő(ke)t értesíti(k) (kivétel pánik riasztás, ebben az esetben értesítés nélkül), és azonnal indítják a kivonuló szolgálatot a távfelügyelt objektumhoz.
A kivonuló szolgálat helyszínre érkezési ideje maximum 15 perc vagy ettől szerződésben rögzítetten eltérő is lehet. Feladata a személyi és vagyoni károk megelőzése vagy mérséklése, illetve elhárítása.
Kapcsolódó dokumentumok

Kérdése van? Segítünk!
Kollégáink szívesen segítenek bármely felmerülő szakmai kérdés megválaszolásában. Kérjük töltse ki kapcsolatfelvételi űrlapunkat, hogy fel tudjuk venni Önnel a kapcsolatot. Köszönjük!
